Czym jest syndrom sprzątaczki?
Pojęcie "syndrom sprzątaczki" (ang. cleaner syndrome) funkcjonuje wśród informatyków i oznacza poważną awarię sieci komputerowej lub serwera firmowego, która powstała w banalny sposób, np. przez odłączenie jakiegoś kabla przez osobę postronną lub przez sprzątaczkę podczas sprzątania. W szerszym zakresie pojęcie to oznacza ogromne koszty poniesione z błahego powodu. Możliwość zaistnienia takiego problemu powinno się brać pod uwagę przy projektowaniu urządzeń i systemów zabezpieczeń.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sprz%C4%85tacz
Dobry sposób na dodatkowe pieniądze
Jeżeli lubimy sprzątać, mamy dużo czasu i chcielibyśmy dorobić to ciekawą propozycją może stać się zgłoszenie do firmy zajmującej się usługami takiego rodzaju. Przedstawiając swoją sytuację ? a więc na przykład to, że we wtorek i czwartek byłybyśmy dyspozycyjne ? umożliwiamy sobie dostosowanie grafiku do naszych potrzeb. Dokładnie realizując powierzone nam zlecenia w dosyć spokojny sposób uzyskujemy dodatkowe pieniądze, a praca sprawia nam przyjemność. To ciekawa opcja dla gospodyń domowych, które chciałyby jednak dodać coś od siebie dla domowego budżetu czy móc zwiększyć wydatki na swoje potrzeby. Lata praktyki przekładają się w końcu na fachowe umiejętności. Płace są zależne od przedsiębiorstwa gdzie się zatrudnimy, ale być może uda nam się je dodatkowo podnieść dzięki pozytywnym opiniom zadowolonych klientów. Nasz wyuczony w najlepszy możliwy sposób profesjonalizm okazuje się być pomocny, a dbanie o dom przynosi profity nie tylko w postaci satysfakcji bliskich oraz naszej.
Porządek w domach naszych babć i matek
Kiedyś nasze mamy, czy też babcie dawały radę sprzątać bez tych wszystkich nowych wynalazków chemii gospodarczej. Czasy gdzie najlepszym środkiem na czyszczenie były rzeczy, które każda szanująca się gospodyni miała w kuchni. Do praktycznie każdego rodzaju zabrudzeń kuchennych używało się octu i sody oczyszczonej, to samo w łazienkach. Do mycia szyb genialne mikstury soku z cytryny i innych dodatków. Domy lśniły i to bez użycia środków chemicznych, które mogłyby podrażnić naszą skórę. Dzisiaj wiele gospodarstw domowych wraca do ekologicznych środków czystości.