Bo zdrowie jest najważniejsze

ządu ruchu: szkieletu (z wyjątkiem kości czaszki), układu więzadłowo-stawowego oraz uszkodzeń mięśni, nerwów i naczyń3. W Polsce specjalizacja lekarska z ortopedii i traumatologii może być rozpoczęta po odbyciu podyplomowego stażu

Bo zdrowie jest najważniejsze

Ortopedia

Ortopedia (gr. orthos ? prosty, prawidłowy1 oraz paideía ? wychowanie, wykształcenie2) ? dział medycyny zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób i urazów narządu ruchu: szkieletu (z wyjątkiem kości czaszki), układu więzadłowo-stawowego oraz uszkodzeń mięśni, nerwów i naczyń3. W Polsce specjalizacja lekarska z ortopedii i traumatologii może być rozpoczęta po odbyciu podyplomowego stażu lekarskiego.

W Polsce do rozwoju nowoczesnej ortopedii przyczynili się m.in. Ireneusz Wierzejewski, Adam Gruca, Wiktor Dega, Adolf Wojciechowski ? autorzy licznych prac naukowych i twórcy nowych metod operacyjnych. Pierwsza klinika ortopedyczna powstała 1923 w Poznaniu, zaś Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne założono 1928 w Poznaniu4.
W Stanach Zjednoczonych ortopedzi stanowią 3-4% lekarzy. Najczęstszymi procedurami są tam artroskopia (wziernikowanie) kolana z meniscektomią (wycięciem łąkotki), artroskopia barku, odbarczenie kanału nadgarstka.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ortopedia


Inteligentny system rezerwacji wizyt

Prywatna opieka medyczna pod wieloma względami przewyższa publiczne ośrodki zdrowia. Jednym z niebywałych atutów prywatnych przychodni jest niewątpliwie system rezerwacji wizyt za pośrednictwem Internetu. W dzisiejszych czasach tego typu rozwiązanie jest już dostępne nie tylko w dużych miastach, ale także w mniejszych miejscowościach. Co więcej, przychodnie prywatne często są połączone w sieci, co umożliwia odbywanie prywatnych wizyt lekarskich nawet w kilku miastach. Można powiedzieć zatem, że prywatne placówki zdrowotne są naprawdę przyjazne pacjentom korzystającym z ich usług, wobec czego nic dziwnego, że są bardzo popularne wśród osób zmagających się z różnorodnymi dolegliwościami.


Kardiologia - zakres

Kardiologia koncentruje się nie tylko na wrodzonych i nabytych chorobach serca, ale także zajmuje się naczyniami krwionośnymi. W zakresie zainteresowań kardiologów mieści się więc cały układ krążenia i tzw. choroby sercowo-naczyniowe (ang. cardiovascular diseases) obejmujące m.in. nadciśnienie tętnicze. Zakres wiedzy dotyczący tej choroby na przełomie XX i XXI wieku stał się jednak na tyle szeroki, że np. w Polsce wyodrębniono samodzielną specjalizację medyczną hipertensjologię56.

W procesie diagnozowania i leczenia chorób nie związanych bezpośrednio z sercem dochodzi do nakładania się na siebie dziedzin wiedzy takich jak hipertensjologia, neurologia, pulmonologia, angiologia.

Do specjalnych zadań i metod badań kardiologicznych zalicza się:

rozpoznanie i badanie wrodzonych i nabytych chorób serca, układu krążenia, naczyń krwionośnych i mięśnia sercowego
wsparcie i prowadzenie podczas rehabilitacji pacjentów z chorobami serca i układu krążenia i socjalno-medyczna ocena ich zawodowej odporności;
podstawowa intensywna opieka medyczna;
badanie serca przy pomocy ultradźwięków (np. echokardiografia);
diagnostyczne cewnikowanie serca m.in. z koronarografią;
wspólnie z innymi dziedzinami naukowymi interdyscyplinarne ustalenie wskazówek w procesach leczenia i ocena nuklearno-medycznych badań i metod leczenia chirurgicznego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiologia#Zakres_dziedziny