Przykłady chorób autoimmunologicznych - Wikipedia
Wikipedia podpowiada nam raz jeszcze, w tym wypadku lista chorób z autoagresji:
Przykładowe choroby autoimmunologiczne (autoimmunizacyjne) to:
choroby układowe tkanki łącznej: toczeń rumieniowaty układowy, twardzina, układowe zapalenia naczyń, reumatoidalne zapalenie stawów, reaktywne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, łuszczycowe zapalenie stawów
nieswoiste zapalenia jelit: wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna;
choroby tarczycy: zapalenie tarczycy Hashimoto, choroba Gravesa-Basedowa;
choroby nadnerczy: choroba Addisona;
choroby neurologiczne: miastenia, stwardnienie rozsiane, ostre rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia;
choroby skóry: bielactwo nabyte (podejrzewane)1, łuszczyca, łysienie plackowate;
niedokrwistość Addisona-Biermera;
sarkoidoza.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroby_autoimmunologiczne
Autoagresja organizmu - skala zjawiska
Mimo iż żyjemy w XXI wieku, wiele zagrożeń dla zdrowia człowieka jest wciąż realnych i nie ważne gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, choroby autoimmunologiczne mogą być także Twoim zmartwieniem.
Szacuje się że jedna na dwadzieścia osób ma chorobę autoagresji, niby nie tak dużo, ale te choroby to nie przelewki. Gdy organizm atakuje sam siebie, znaczy że najwyższa pora wybrać się do lekarza.
Gwałtowny wzrost zachorowań w ostatnich latach przypisywany jest większemu ograniczeniu dostępu ludzi do szkodliwych zarazków, bakterii i wirusów - co z jednej strony jest dobrą sprawą. W rzeczywistości jednak, sprawia to że organizm często zaczyna przez pomyłkę atakować samego siebie - naturalny kontakt z drobnoustrojami, sprawiał że układ odpornościowy doskonale wiedział z czym ma walczyć, teraz te granice się zamazały.
Biorąc to wszystko pod uwagę, nauka nie znalazła jeszcze złotego środka pomiędzy szczepieniami i unikaniem zachorowań, dobrze że na razie jest w stanie to jakoś leczyć.
Choroby autoagresji kontra biorezonans
Jak w przypadku wielu ciężkich chorób, często konwencjonalna medycyna nie jest wystarczająca, albo daje tylko małą szansę na całkowite ozdrowienie. Co wtedy robić? Przecież się nie poddamy jakimś drobnoustrojom, o nie. Istnieją, jak w przypadku wielu rzeczy, alternatywne opcję.
Jedną z nich, być może najważniejszą, jest biorezonans. Terapia z jego użyciem, jest w stanie przede wszystkim trafnie zdiagnozować skąd dana choroba autoagresji się wzięła - a to już połowa sukcesu. Inaczej trzeba leczyć gdy organizm atakuje sam siebie ze względu na grzyby, wirusy czy bakterie - I w tym biorezonans przoduje.
Kilka do kilkunastu zabiegów z użyciem aparatury biorezonansowej, jest w stanie zdziałać cuda o których zwykłej medycynie się nie śniło. W przypadku chorób autoimmunologicznych potrzeba przeważnie więcej czasu, ale lepsze to niż mgliste zapewnienia o skuteczności innych terapii.