Wybielanie zębów cieszyn

Jak należy dbać o szkliwo?

Utrzymanie zębów w dobrym zdrowiu jest niezwykle istotne, zwłaszcza współcześnie, kiedy coraz więcej osób z konieczności posiada sztuczne uzębienie.

Jeśli zależy nam więc na naszych naturalnych zębach powinniśmy o nie odpowiednio zadbać.

Wystarczy kilka prostych zasad, żeby utrzymać szkliwo w dobrym stanie.
Przede wszystkim należy poradzić się stomatologa co do wyboru odpowiedniej pasty i szczoteczki do naszych zębów.
Drugiem ważnym czynnikiem, co wiedzą już dzieci w przedszkolu, jest regularne mycie zębów, najlepiej po każdym spożytym posiłku.

Warto także zadbać o odpowiednią dietę pozbawioną nadmiaru cukrów, które bardzo szkodzą kondycji naszego szkliwa.

Dobrze jest też regularnie umawiać się na wizyty kontrolne u dentysty.

W stomatologii wyróżnia się następujące powierzchnie

W stomatologii wyróżnia się następujące powierzchnie zęba: Biorąc pod uwagę barwę korony można wyróżnić zęby: Okolica powierzchni siecznej jest jaśniejsza niż okolica szyjki (szczególnie na siekaczach i kłach).
Zęby łuku dolnego są jaśniejsze niż odpowiednie zęby łuku górnego.
Kły są zwykle ciemniejsze niż sąsiednie zęby.
Z wiekiem powierzchnia zębów ciemnieje. Przyjmowanie nadmiernych ilości fluoru wywołuje plamy w szkliwie.
A przyjmowanie tetracyklin przez dzieci powoduje ciemne zabarwienie szkliwa oraz jego niedorozwój i zniekształcenie koron. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka

Efekt leczenia kanałowego zęba

Wybielanie zębów cieszyn Wiele gabinetów stomatologicznych wykonuje zabieg leczenia kanałowego.
Pierwszą rzeczą, którą warto widzieć jest to, że najlepiej jest nie dopuścić do sytuacji, w której taka forma leczenia jest konieczna.
Powodem, dla którego wykonuje się leczenie kanałowe jest nieodwracalne zapalenie miazgi zęba.
Polega ono właśnie na usunięciu z kanałów oraz komory zęba chorej części miazgi.
Jest to zabieg dość pracochłonny, w zależności ile kanałów trzeba wyczyścić, wykonywany pod znieczuleniem. Często w trakcie takiego zabiegu konieczne jest zrobienie zdjęcia rentgenowskiego, w celu ustalenia, czy dany kanał został dobrze wyczyszczony.
Efektem takiego leczenia jest ząb, który może pozostać w jamie ustnej i nie sprawia bólu. .