Wybielanie zębów cieszyn

Jak należy dbać o szkliwo?

Utrzymanie zębów w dobrym zdrowiu jest niezwykle istotne, zwłaszcza współcześnie, kiedy coraz więcej osób z konieczności posiada sztuczne uzębienie.
Jeśli zależy nam więc na naszych naturalnych zębach powinniśmy o nie odpowiednio zadbać. Wystarczy kilka prostych zasad, żeby utrzymać szkliwo w dobrym stanie. Przede wszystkim należy poradzić się stomatologa co do wyboru odpowiedniej pasty i szczoteczki do naszych zębów. Drugiem ważnym czynnikiem, co wiedzą już dzieci w przedszkolu, jest regularne mycie zębów, najlepiej po każdym spożytym posiłku. Warto także zadbać o odpowiednią dietę pozbawioną nadmiaru cukrów, które bardzo szkodzą kondycji naszego szkliwa.

Dobrze jest też regularnie umawiać się na wizyty kontrolne u dentysty.

W stomatologii wyróżnia się następujące powierzchnie

Wybielanie zębów cieszyn
W stomatologii wyróżnia się następujące powierzchnie zęba: Biorąc pod uwagę barwę korony można wyróżnić zęby: Okolica powierzchni siecznej jest jaśniejsza niż okolica szyjki (szczególnie na siekaczach i kłach).
Zęby łuku dolnego są jaśniejsze niż odpowiednie zęby łuku górnego. Kły są zwykle ciemniejsze niż sąsiednie zęby. Z wiekiem powierzchnia zębów ciemnieje.

Przyjmowanie nadmiernych ilości fluoru wywołuje plamy w szkliwie.

A przyjmowanie tetracyklin przez dzieci powoduje ciemne zabarwienie szkliwa oraz jego niedorozwój i zniekształcenie koron. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka

Efekt leczenia kanałowego zęba

Wiele gabinetów stomatologicznych wykonuje zabieg leczenia kanałowego.
Pierwszą rzeczą, którą warto widzieć jest to, że najlepiej jest nie dopuścić do sytuacji, w której taka forma leczenia jest konieczna.

Powodem, dla którego wykonuje się leczenie kanałowe jest nieodwracalne zapalenie miazgi zęba.

Polega ono właśnie na usunięciu z kanałów oraz komory zęba chorej części miazgi. Jest to zabieg dość pracochłonny, w zależności ile kanałów trzeba wyczyścić, wykonywany pod znieczuleniem.
Często w trakcie takiego zabiegu konieczne jest zrobienie zdjęcia rentgenowskiego, w celu ustalenia, czy dany kanał został dobrze wyczyszczony.

Efektem takiego leczenia jest ząb, który może pozostać w jamie ustnej i nie sprawia bólu. .