Coś czego nie wiesz o druku cyfrowym i nie tylko

ystaniem z tego rodzaju usług. Wiele osób jest także zainteresowanych korzystaniem z usług typowo drukarskich polegających nie tylko na poważnym drukowaniu książek, ale również na wykonywaniu ich kopii mających charakter bardziej

Coś czego nie wiesz o druku cyfrowym i nie tylko

Usługi drukarskie

Świadczenie różnego rodzaju usług poligraficznych cieszy się obecnie ogromną popularnością. Dzieje się tak dlatego, że wciąż nie brakuje osób zainteresowanych korzystaniem z tego rodzaju usług. Wiele osób jest także zainteresowanych korzystaniem z usług typowo drukarskich polegających nie tylko na poważnym drukowaniu książek, ale również na wykonywaniu ich kopii mających charakter bardziej użytkowy. Wobec tego stale przybywa osób zatrudnianych w charakterze pracowników zajmujących się wykonywaniem usług poligraficznych. Natomiast prowadzenie punktów poligraficznych jest zwykle praktykowane przede wszystkim w pobliżu uczelni i różnych urzędów. Dzięki temu można mieć pewność, że będą one często odwiedzane przez wiele osób wykonujących w nich dużą liczbę druków i kopii.


Przygotowywanie studenckiej poligrafii

Studenci znani są z tego, że posiadają bardzo wiele książek, kserówek i różnych segregatorów. Wobec tego są oni bardzo dobrymi klientami różnych punktów sprzedaży książek, materiałów biurowych i produktów wykorzystywanych do zapisywania notatek i podkreślania najważniejszych informacji. Wszystko to sprawia, że zarówno produkcja, jak i sprzedaż studenckiej poligrafii jest bardzo opłacalna. Nie zmienia to jednak faktu, że taka poligrafia musi posiadać jak najwyższą jakość, aby mogła ona znaleźć szerokie grono klientów. W przeciwnym razie studenci nie będą chcieli dokonywać zakupu konkretnych książek, a przede wszystkim konkretnych materiałów biurowych. Natomiast sprzedaż studenckiej poligrafii prowadzona jest w tych miejscach, w których bardzo często pojawiają się studenci.


Arkusz drukarski (lub arkusz druku)

Arkusz drukarski (lub arkusz druku) - fizyczna jednostka objętości druków, lub form drukowych podstawowego koloru, stosowana przez poligrafów. Odpowiada ona jednostronnie zadrukowanemu arkuszowi papieru formatu większego od B2 ale mniejszemu od B1 (co odpowiada np. ośmiu stronom końcowego wyrobu formatu A4, szesnastu stronom formatu A5 itd.). W przypadku druku dwustronnego arkusz drukarski odpowiada połowie powierzchni arkusza zadrukowanego tylko z jednej strony.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Arkusz_drukarski