Kiedy boli ząb lub zrobi się spory ubytek zwykle nie ma się ochoty na znalezienie stomatologa poza miastem. W takiej sytuacji najlepiej zasięgnąć pomocy w lokalnym gabinecie, np. .
Najpopularniejsze wizyty dentystyczne
Najczęstszym problemem, z którym przychodzą do dentysty pacjenci gabinetów stomatologicznych jest niechciany ubytek. Bardzo często takie wizyty są efektem lęku przed wizytą u dentysty i nieregularnego dbania o higienę jamy ustnej i stan swojego uzębienia. W takich przypadkach wizyta u dentysty to naprawdę przykry obowiązek i nic dziwnego, że wiele osób unika takiej wizyty. Okazuje się bowiem, że w znaczącej części tego typu wizyt pacjent odczuwa silny, nieprzyjemny ból w związku z usuwaniem zepsutej części zęba. Bardzo często koniecznej jest nawet zaaplikowanie specjalnego znieczulenia, które może pozwolić na zmniejszenie dolegliwości bólowych. Dlatego też warto dbać o higienę jamy ustnej i unikać takich sytuacji.
Najczęstsza choroba wśród ludzi - próchnica
Leczenie dentystyczne do przyjemnych nie należy, jednak im wcześniej zgłosimy się po pomoc, tym łatwiej i taniej będzie nas wyleczyć. Najczęstszą chorobą, która spotka praktycznie każdego człowieka, jest próchnica i to właśnie ona jest większości bardziej poważnych problemów z naszym uzębieniem.
Leczenie próchnicy w początkowym stadium jest bardzo proste i praktycznie bezbolesne. Najzwyczajniej usuwa się tkankę, która jest dotknięta próchnicą, a następnie używa się plomby światłoutwardzalnej, aby zamknąć dziurę. Niestety, gdy odłożymy wizytę na zbyt długo to może okazać się, że taki zabieg nie wystarczy.
Wikipedia o powierzchniach zębów w stomatologii
W stomatologii wyróżnia się następujące powierzchnie zęba:
powierzchnię podniebienną ? od strony podniebienia w szczęce lub językową w żuchwie;
powierzchnię przedsionkową ? od strony przedsionka jamy ustnej; zwana jest również wargową (w zębach przednich) lub policzkową (w zębach bocznych);
powierzchnię żującą w trzonowcach i przedtrzonowcach, guzek żujący w kłach a brzeg sieczny w siekaczach;
powierzchnię mezjalną od strony linii pośrodkowej ciała;
powierzchnię dystalną przeciwną do linii pośrodkowej ciała.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka