Jak wybrać dentystę dla dzieci?

implantologia brenna Wiele osób z własnego dzieciństwa ma poważne traumy związane z wizytami u stomatologa, warto jednak zdawać sobie sprawę, że przez ostatnich kilkanaście lat wiele się zmieniło, a dentyści mają coraz lepszy sprzęt i nieustannie poprawiają swoje kompetencje.

Kontrolne wizyty u specjalisty to gwarancja, że nasze zęby będą zdrowe, a ewentualne problemy wykryte na wczesnym etapie.

Pamiętajmy też, że dobre nawyki warto wprowadzać już od najmłodszych lat, a dbanie o zęby jest jedną z podstaw codziennej higieny.
Co zrobić, aby dziecko nie bało się dentysty? Znaleźć odpowiedni gabinet.

Stomatolodzy dziecięcy często zapraszają na wizyty zapoznawcze, podczas których pokazują małym pacjentom narzędzia i nie wykonują żadnych zabiegów.

Dzięki temu dziecko może oswoić się z nową sytuacją.

Jak radzić sobie z próchnicą?

implantologia brenna Próchnica to jeden z najczęstszych problemów związanych z zębami.
Początkowo pojawia się niewielka zmiana, która nie leczona rozwija się powodując często ból i inne dolegliwości. Czasem też zdarza się, że zauważamy niewielki ubytek, który okazuje się poważnym problemem.
Jak sobie z nim radzić? Przede wszystkim dbając o higienę jamy ustnej używając do tego odpowiednio dobranych akcesoriów i preparatów.
Jeśli jednak zauważyliśmy, że próchnica zaatakowała nasze zęby, powinniśmy jak najszybciej udać się do stomatologa.
Dentysta dzięki temu będzie mógł podjąć leczenie na wczesnym etapie choroby, a tym samym cały proces będzie trwał znacznie krócej i najprawdopodobniej będzie mniej bolesny.
Jeśli więc zauważyliśmy problem z próchnicą, nie zwlekajmy z wizytą u specjalisty!

Parodontoza ? groźna choroba dziąseł

Parodontoza to, obok próchnicy, jedna z najczęstszych chorób związanych z zębami, a konkretnie z dziąsłami.
Często rozwija się ona podstępnie nie dając wyraźnych objawów i sygnałów, że coś jest nie tak, a nie leczona może doprowadzić nawet do utraty zębów. Właśnie dlatego nie wolno lekceważyć żadnych stanów zapalanych w jamie ustnej, a jedyne rozsądne rozwiązanie w takiej sytuacji to wizyta u stomatologa. Pamiętajmy, że wcześnie wykryta parodontoza jest znacznie łatwiejsza do wyleczenia, a cały proces trwa krócej, bardzo ważne są też regularne wizyty kontrolne u dentysty co pół roku pozwalające szybko podjąć odpowiednie działania, a tym samym gwarantujące ich skuteczność. .

implantologia brenna