Gładka skóra, lśniące włosy. Jakie kosmyki stosować?

anicznymi składają się z nieprzetworzonych substancji pochodzenia mineralnego, roślinnego i zwierzęcego. Nie zawierają więc sztucznych związków chemicznych, takich jak np. barwniki, konserwanty, silikony. W związku z tym mniej ucz

Gładka skóra, lśniące włosy. Jakie kosmyki stosować? naturalny olejek ogórkowy

Czy warto używać kosmetyków naturalnych?


Porównując kosmetyki zwykłe z naturalnymi oczywistym jest, że przewagę mają te drugie. Kosmetyki naturalne, inaczej zwane bio lub organicznymi składają się z nieprzetworzonych substancji pochodzenia mineralnego, roślinnego i zwierzęcego. Nie zawierają więc sztucznych związków chemicznych, takich jak np. barwniki, konserwanty, silikony. W związku z tym mniej uczulają, nie podrażniają, są delikatniejsze dla skóry, włosów i paznokci. Ponadto olejki pochodzenia organicznego zawierają dużo łatwo przyswajalnych składników odżywczych, dlatego lepiej pielęgnują skórę i włosy, poprawiając ich kondycję. Zwykłe kosmetyki mogą zawierać substancje wysuszające i podrażniające, a także blokujące wchłanianie związków odżywczych, tak jak czyni to dodatek silikonów w szamponach.


Właściwości naturalnych olejków


Stosowanie naturalnych olejków w kosmetykach jest częstym zabiegiem producentów, ze względu na ich szerokie zastosowanie i substancje odżywcze. Są używane jako dodatek do kremów, odżywek, maseczek, czy nawet szamponów. Ich właściwości odżywcze pomagają w pielęgnacji skóry, włosów i paznokci polepszając ich kondycję i wygląd. Olejki organiczne pochodzenia roślinnego są stosowane także w aromaterapii, przy kąpielach relaksacyjnych czy masażach. Zaletami używania olei kosmetycznych są łatwa przyswajalność substancji odżywczych oraz przyjemna w użytkowaniu formuła i szerokie spektrum właściwości. Najczęściej stosowanymi olejami naturalnymi są olej arganowy, kokosowy, jojoba oraz shea.


Azjatyckie kosmetyki naturalne


Kosmetyki produkowane w Azji bardzo często są zrobione z naturalnych surowców roślinnych. Są bardzo wysokiej jakości produktami, znanymi nie tylko w Azji, ale także w całej Europie i Północnej Ameryce, gdzie zyskują na popularności. Azjatyckie kosmetyki są polecane szczególnie dla osób z wrażliwą i bladą cerą. Nie podrażniają tak skóry, są znacznie delikatniejsze i lżejsze w formule, niż część europejskich. Wynika z różnic dermatologicznych między Europejkami, a Azjatkami, które mają bladszą i delikatniejsze cerę. Ponadto kosmetyki wytwarzane w Azji zawierają inne składniki odżywcze, wykorzystują rośliny rosnące w tamtejszym klimacie, dlatego też ich właściwości regeneracyjno-pielęgnacyjne różnią się od europejskich kosmetyków.