Interesy i import z Chin. Opłacalne?

hińskie Targi Importowo-Eksportowe (China Import and Export Fair,...chin. trad. ???, chin. upr. ???, pinyin Gu?ng Ji?o Hu?), odbywają się od 1957 w Kantonie dwa razy do roku, wiosną i jesienią. Są to największe targi w Chinach. Za

Interesy i import z Chin. Opłacalne? Każdy sposób na zwiększenie szans na rynku jest dobry, a albo powierzchowne zainteresowanie się tematem importu z Chin jest warte uwagi.

Kanton targi

Targi Kantońskie, oficjalna nazwa: Chińskie Targi Importowo-Eksportowe (China Import and Export Fair,...chin. trad. ???, chin. upr. ???, pinyin Gu?ng Ji?o Hu?), odbywają się od 1957 w Kantonie dwa razy do roku, wiosną i jesienią. Są to największe . Zachowując swoją tradycję targi są wszechstronnym i wielofunkcyjnym wydarzeniem o znaczeniu międzynarodowym.

Organizowane są przez Chińskie Centrum Handlu Zagranicznego (China Foreign Trade Centre), pod auspicjami Ministerstwa Handlu oraz władz prowincji. Do 2007 ich nazwa była inna ? Chińskie Targi Towarów Eksportowych (Chinese Export Commodities Fair).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Targi_Kantońskie


Mandaryński

Standardowy język chiński, nazywany przez zwolenników istnienia wielu języków chińskich standardowym językiem mandaryńskim, to oficjalny język ChRL, opracowany w latach 50. i nauczany w chińskich szkołach od 1956 roku. Według danych spisu powszechnego z 2000 roku, w języku tym mówi w Chinach ponad 840 mln osób2. Liczbę cudzoziemców władających tym językiem lub uczących się go władze chińskie szacują na 30 mln osób.

Wywodzi się on z tzw. języków mandaryńskich, używanych na północy Chin. Jest językiem urzędowym w trzech państwach: ChRL, Tajwanie i Singapurze. Dzięki edukacji prowadzonej w tym języku jest on zrozumiały dla większości użytkowników języków chińskich i nazywany w Chinach kontynentalnych putonghua = "mowa powszechna", a na Tajwanie guoyu = "język państwowy".

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Język_chiński


Procedury importu

Całość koniecznych do przejścia procedur związanych z importem może przy stworzyć spory ból głowy potencjalnego chętnego na tego rodzaju usługi przedsiębiorcy. Nie bez powodu powstały firmy mające na celu pomaganie- oczywiście odpłatne- takim właśnie biznesmenom, którzy nie maja bladego pojęcia jak się za to zabrać.

Ceny takich usług są niewygórowane, a dobra firma zadba o każdy szczegół inwestycji ich klienta i postara się o bezpieczne dotarcie towaru na granice naszego kraju. Nie będę opisywał całości procedur, ponieważ są na tyle zawiłe, a ilość potrzebnych dokumentów przekracza daleko rozumianą normę.


Kwestia importu

Kwestia importu towaru z Chin staje się coraz popularniejsza, ze względu na wysoką opłacalność takiego przedsięwzięcia. Materiały i siła robocza w Chinach jest dużo tańsza i nawet doliczając koszty importu (cło i opłaty) można śmiało powiedzieć, że cała fatyga związana z tematem jest bardzo korzystna dla potencjalnego inwestora.

W pewnych przypadkach oszczędności będą bardzo znaczące dla przyszłego rozwoju firmy, przecież pieniądze, które wydalibyśmy na towar zostanie w naszych kieszeniach, czekając na dalsze inwestycje.


Części

Produkty sprowadzane z Chin to często półprodukty lub części, których produkcja w Europie jest droższa. Rzadko sprowadza się całe machiny, czy całe przedmioty. Taniej jest importować części z których poskładamy dany przedmiot i później go sprzedamy.

Wyjątek mogą stanowić ciuchy, gdzie na wchodzie produkuje się ich najwięcej i są stosunkowo tanie, nawet wielkie firmy takie jak Adidas, czy Nike maja swoje zakłady na wchodzie. Co tylko pokazuje jak bardzo opłacalne może być wkroczenie we wschodni świat biznesu.