Jak skutecznie sprzątać?

Jak skutecznie sprzątać?

Letnie mycie okien

Wakacyjna pogoda sprzyja przeprowadzaniu różnych prac związanych z myciem okien. Co więcej, wszystkie takie prace mogą być wykonywane przez całą rodzinę. Dzięki temu dzieci, które na co dzień dużo przebywają przed telewizorem mają okazję do tego, żeby się trochę poruszać i poprzebywać na świeżym powietrzu. Przed myciem okien domowe gospodynie zwykle ściągają firanki i zasłony, a następnie czyszczone są żaluzje, które mogą jeszcze zostać wytarte do sucha przed ich spuszczeniem na okna. Jednocześnie inni domownicy mogą ścierać parapety na zewnątrz domu, a następnie ścierać kurze powstałe na parapetach wewnętrznych. Dopiero po wykonaniu takich prac będzie można efektownie umyć okna zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Odkurzacze piorące do domowego użytku i opłacalność zakupuCzy opłaca się kupić odkurzacz piorący?

Czy warto zainwestować we własny odkurzacz piorący? Ostatnio jest sporo takich na rynku, a ich ceny nie wydają się być szczególnie wygórowane. Jednak zanim ochoczo przystąpimy do zakupu, warto się nad tym zastanowić. Przede wszystkim - takie odkurzacze nie są takie same, jak te do profesjonalnego użytku, które są dużo wygodniejsze w użyciu, ponieważ zarówno pokrywają dywan środkiem czyszczącym i woda, jak i ją zbierają. Większość odkurzaczy piorących do zastosowań domowych tylko zbierze wodę, środek czyszczący i wodę musimy nanieść na dywan ręcznie. A jest to bardzo męcząca część prania dywanów. Jeśli mamy wiele dywanów w domu, to ich profesjonalne czyszczenie rzeczywiście może być kosztowne. Jednak jeśli czyścimy dywany sporadycznie i jest ich wiele, lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy.

Do sprzątania, ale bez chemii

Kosmetyki i chemia domowa wbrew pozorom mają sporo wspólnego. W obu tych produktach mogą znaleźć się substancje drażniące naszą skórę i źle wpływające na nasze zdrowie. Dlatego coraz częściej można spotkać z domostwami w których stosuje się tylko i wyłącznie ekologiczne produkty.

Takie eko sprzątanie nie jest droższe od chemicznego, a na pewno zdrowsze i bezpieczniejsze. Trzeba nabrać tylko wprawy w tego typu sprzątaniu i nie zniechęcić się kiedy coś nie chce się doczyścić w trybie natychmiastowym.