Jak uśmiechać się częściej

ykonywane z metali lub ich stopów (np. z glinu, srebra, kobaltu, niklu, tytanu, rtęci), tworzyw sztucznych i ceramiki. Zasadniczo dzieli się je na dwie grupy: protezy stomatologiczne ruchome składają się z płyty pokrywającej

Jak uśmiechać się częściej Zainwestuj w swój uśmiech :)

Protezy zębowe - ogólnie

Protezy stomatologiczne ? są to protezy stosowane w dentystyce w celu uzupełnienia lub odbudowy brakującego uzębienia. Są wykonywane z metali lub ich stopów (np. z glinu, srebra, kobaltu, niklu, tytanu, rtęci), tworzyw sztucznych i ceramiki.

Zasadniczo dzieli się je na dwie grupy:

protezy stomatologiczne ruchome składają się z płyty pokrywającej część podniebienia (podczas gdy protezy całkowite pokrywają je w pełni) - gdy płyta wykonana jest ze stopu metalu jest to tzw. proteza szkieletowa - oraz osadzonych na płycie zębów (produkowanych fabrycznie); w protezach częściowych osadza się także klamry, utrzymujące tę protezę; dzielimy na:
całkowite ? odbudowujące całe uzębienie w łuku zębowym,
częściowe ? odbudowujące część łuku zębowego, gdy pacjent posiada wciąż część zębów własnych;
protezy stomatologiczne stałe, trwale umocowane w jamie ustnej; są to:
wkłady koronowe,
wkłady koronowo-korzeniowe,
zęby ćwiekowe
korony protetyczne,
licówki,
mosty,
implanty (na których odbudowuje się koronę zęba).
Stosuje się również pojęcie "protezy stałe tymczasowe" - protezy stałe mocowane tymczasowo (na cemencie tymczasowym) na miejsce protez stałych od momentu opracowania (oszlifowania) zębów do czasu wykonania indywidualnej protezy stałej przez technika.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Protezy_stomatologiczne


Nie każdemu z uśmiechem do twarz

Niestety nie wszystkich matka natura obdarzyła pięknym uśmiechem. Nie wszystkie błędy matki natury naprawi aparat na zęby. Bywa też tak, że zęby tracimy w wypadku, lub w bójce. Jeżeli nasza praca wymaga nieskazitelnego wyglądu (i uśmiechu), to mamy nie lada problem.

Jakie możemy znaleźć rozwiązanie? Jeżeli korzeń jest zdrowy i nienaruszony, może wystarczy nadbudowa. Zawsze jest jeszcze proteza - taka przysłowiowa "sztuczna szczęka", która może dać komfort estetyczny, ale niekoniecznie będzie to trwałym i wygodnym rozwiązaniem.

Są korony - ceramiczne, cyrkonowe. Dość drogie rozwiązanie, ale bardzo skuteczne.

Jednak jeżeli uszkodzeniu uległ również korzeń i najlepszy będzie implant stomatologiczny.


Jak znaleźć dobrego dentystę?

Zastanawiamy się często nad właściwym doborem dentysty do naszych potrzeb. Nie jest to szczególnie trudne zadanie, wystarczy jedynie pamiętać o kilku poradach przyśpieszających ten proces. Na pewno na początku życie ułatwi nam określenie swojego profilu jako pacjenta ? czy potrzeba nam jedynie plombowania? A może chcemy przede wszystkim naprawić kolor szkliwa?
Mając na uwadze nasze główne potrzeby szybciej znajdziemy gabinet dostosowany właśnie do nas. To jednak niejedyny godny uwagi sposób szukania. Warto chociażby przejrzeć dostępne w internecie opinie, bo sporo mówią o jakości usług oraz telefonicznie sprawdzić przewidywany czas oczekiwania na swoją kolej.
Równie dobrym źródłem informacji są nasi znajomi. Mogą oni nam zarekomendować kogoś, kto od dłuższego czasu już pomaga im leczyć zęby czy popisał się wyjątkowo dobrą jakością świadczonych usług. Wystarczy jedynie odbyć kilka rozmów, aby mieć pewność, że konkretny profesjonalista nas nie zawiedzie.