Historia "małej czarnej" w Wikipedii
Mała czarna ? potoczne określenie krótkiej, nieskomplikowanej sukienki w kolorze czarnym, spopularyzowanej w latach dwudziestych XX wieku przez projektantkę mody Coco Chanel.
Magazyn Vogue określił tę sukienkę nazwą "Ford", ponieważ tak jak samochody Henry'ego Forda była ona szeroko dostępna i w jednym kolorze. Sukienka Chanel została zaprojektowana w taki sposób, aby nie było na niej widać żadnych plam, i aby wyglądała w niej dobrze każda kobieta niezależnie od sylwetki.
"Mała czarna" jest uważana przez wiele kobiet za podstawowy składnik damskiej garderoby. Uważa się, iż każda kobieta powinna posiadać prostą, elegancką czarną sukienkę-bazę, która może być przy pomocy dodatków rozbudowywana bądź upraszczana, zależnie od okazji. Ta sama czarna sukienka koktajlowa może stać się strojem wieczorowym po dodaniu odpowiedniej biżuterii, ozdób czy po zmianie obuwia, natomiast strojem biznesowym ? po nałożeniu prostego żakietu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mała_czarna
Krótko o swetrze i jego definicja
Sweter, pulower - rodzaj ciepłej bluzy z dzianiny, najczęściej wełnianej (lub - współcześnie - z dodatkiem włókien sztucznych). Najcieplejsze, z długimi rękawami, nierozpinane (wkładane przez głowę - ang. pull - "ciągnąć", over - "przez"; tu: "wciągać przez głowę"), często z golfem, dziane są z grubej wełny.
Ten element stroju opracowany został przez gaelickich rybaków z wysp Aran u zachodnich wybrzeży Irlandii i do dzisiejszych czasów wyrób swetrów jest jednym ze źródeł utrzymania tamtejszych mieszkańców. Tego rodzaju swetry modne były także w XX wieku, np. jako element stroju narciarskiego. Z tego okresu pochodzą norweskie kolorowe wzory ozdabiające swetry.
Lżejsze swetry bywają zapinane na guziki bądź na zamek błyskawiczny, z różnymi odmianami wykończenia pod szyją. W Polsce, podobnie jak w Niemczech, Rosji czy Niderlandach, pulowerami zazwyczaj nazywa się odmianę swetrów bez rękawów.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sweter
Kwestia ubioru w pracy
W zależności od naszej profesji, ubiór może mieć większe lub mniejsze znaczenie. Istnieją oczywiście zawody, w których możemy nosić wybrany przez nas, dowolny strój. W niektórych przypadkach wymagane jest noszenie specjalnego uniformu, jak na przykład podczas prac w zakładach przemysłowych. Niektóre profesje wymagają jednak przestrzegania ściśle określonych zasad, dotyczących nawet wysokości obcasa dla kobiety.
Do takich zawodów należą przede wszystkim prace w administracji czy korporacjach finansowych. Tak zwany dresscode ? obowiązek przychodzenia do pracy w określonym stroju ? jest bardzo rozpowszechniony zwłaszcza w miejscach pracy w dużych miastach, chociaż nie zawsze jest to regułą.