Motoryzacja - o myjniach samochodowych kilka ciekawostek

ującej pary u wylotu dyszy waha się w granicach 6-10 atmosfer. Wystarcza to, żeby para wniknęła głęboko w czyszczoną powierzchnię lub dotarła do zakamarków urządzenia, gdzie dostęp jest bardzo utrudniony lub wręcz niemożliwy bez j

Motoryzacja - o myjniach samochodowych kilka ciekawostek

Wystarcza to żeby para wniknęła głęboko

Urządzenie zużywa tylko 4 litry wody przez godzinę, co daje 90% oszczędność w stosunku do wysokociśnieniowych urządzeń wodnych.

Ciśnienie wylatującej pary u wylotu dyszy waha się w granicach 6-10 atmosfer. Wystarcza to, żeby para wniknęła głęboko w czyszczoną powierzchnię lub dotarła do zakamarków urządzenia, gdzie dostęp jest bardzo utrudniony lub wręcz niemożliwy bez jego demontażu. Jest ono jednocześnie na tyle niskie, że nie powoduje uszkodzenia czyszczonych powierzchni ani rozbryzgu nieczystości na inne elementy otoczenia. Dla porównania, popularnie stosowane myjki wodne pompują wodę pod ciśnieniem powyżej 100 atmosfer.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czyszczenie_parą


Czym zajmują się myjnie samochodowe?

Właściciele samochodów zazwyczaj chcą, żeby ich auto prezentowało się możliwie jak najbardziej atrakcyjnie, co oznacza konieczność częstego czyszczenia karoserii, ponieważ w czasie jazdy samochód może się łatwo zabrudzić, na przykład kurzem, błotem czy odchodami ptaków. Utrzymanie samochodu w czystości dzisiaj nie powinno już sprawiać w zasadzie żadnych problemów, ponieważ do dyspozycji mamy nowoczesne myjnie samochodowe. Jakie są ich największe zalety? Myjnie dysponują naprawdę zaawansowanym sprzętem, który ułatwia całą procedurę. Takim sprzętem umycie samochodu jest o wiele łatwiejsze i przede wszystkim ? szybsze. Można też zdecydować się na skorzystanie z myjni bezdotykowych.


Czyszczenie_parą Zastosowanie, encyklopedyczna definicja

Zaletą tej technologii jest fakt, że podczas jednego procesu następuje zarówno czyszczenie powierzchni, odkażanie, a także usuwanie wszelkich zapachów. Zakończeniem całego procesu jest podciśnieniowe zebranie resztek brudu i zabitych mikroorganizmów do specjalnej komory urządzenia czyszczącego.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czyszczenie_parą