Testy na uczulenia
Większość z alergików, dość szybko i niestety często w nieprzyjemny sposób, dowiaduje się na co jest uczulona. Co jednak zrobić, gdy chcemy delikatnie wybadać, czy mamy jakieś alergię?
Najpopularniejszym stosowanym sposobem, są testy skórne alergenów - według szablonu, dotykają Twojej skóry różnymi alergenami i patrzą gdzie występuje alergia - na pewno lepszy sposób niż połykanie orzeszków by dowiedzieć się co oznacza "szok anafilaktyczny". Inną metodą jest badanie krwi, prosta i w miarę bezbolesna metoda sprawdzenia reakcji na alergeny. Obie te metody jednak nie są w pełni skuteczne - potrafią dawać fałszywe wyniki.
Oprócz tych, konwencjonalnych metod, istnieją również alternatywne sposoby diagnostyki alergii - testy komputerowe, badające pole elektromagnetyczne - czyli biorezonans. Jest to jedyna metoda która może być stosowana nawet u małych dzieci, ze względu na swoją bezinwazyjność.
Nie zależnie od metody, należy wiedzieć na co jest się uczulonym, nie tylko by tego unikać, ale również by walczyć z alergią samą w sobie.
Terapia biorezonansowa na uczulenia
Jeżeli już wiemy, na co jesteśmy uczuleni i chcemy pozbyć się dziadostwa, bo przecież nieleczona alergia nie prowadzi do niczego dobrego, to istnieją skuteczne metody, aczkolwiek nie w głównym nurcie medycyny.
Odczulanie za pomocą biorezonansu - oto odpowiedź medycyny niekonwencjonalnej na alergie. Jak to z tego typu terapiami bywa, polega ona na elektromagnetyzmie i odpowiednio dobranych częstotliwościach. Każdą alergię należy odczulać osobno, a w niektórych przypadkach należy na czas zabiegu należy unikać jakiegokolwiek kontaktu z danym alergenem, także jakiś czas przed i po terapii.
Na sam koniec tego wszystkiego, warto zrobić ponowny test, by upewnić się że odczulanie było skuteczne - ale przeważnie jest, dlatego o nim piszemy.
Uczulenie - czym się objawia
Wikipedia przychodzi nam z pomocą, prezentując listę schorzeń powiązanych alergiami:
Schorzenia, w których zasadnicze znaczenie odgrywają odczyny alergiczne typu I:
alergiczny nieżyt nosa (sezonowy i całoroczny)
astma oskrzelowa atopowa
wyprysk (egzema), w tym:
atopowe zapalenie skóry
alergiczne kontaktowe zapalenie skóry (wyprysk kontaktowy alergiczny)
niektóre typy pokrzywki
atopowe zapalenie spojówek
uczulenie na jad owadów
wstrząs anafilaktyczny (anafilaksja)
pyłkowica
IgE-zależna alergia pokarmowa
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Alergia