Branża odżywek dla sportowców
Branża odżywek dla sportowców rozwija się dość prężnie i obecnie na Polskim rynku mamy wiele marek i firm zagranicznych oraz polskich, które oferują różnego rodzaju odżywki dla sportowców. Najwygodniejszym sposobem na kupowanie odżywek wydaje się być kupowanie ich przez sklepy internetowe, ponieważ oferują one najczęściej duży przekrój producentów i jest duża konkurencję cenowa, przez co możemy dostać naprawdę dobrą odżywkę w przystępnej cenie, która w sklepach stacjonarnych byłaby wręcz niedostępna.
Do tego jeszcze sklepy internetowe często mają towar, który niedostępny jest w kraju, ponieważ są jego jedynymi dystrybutorami w kraju.
CO wiemy o kreatynie? Wikipedia
W latach 90. XX wieku kreatyna zyskała szczególny rozgłos jako naturalny sposób na zwiększenie wyników sportowych i budowanie beztłuszczowej masy ciała. Stwierdzono, że ogólna zawartość kreatyny w mięśniach szkieletowych jest zwiększona po doustnym podaniu suplementów diety, a zawartość ta różni się i zależy od wielu czynników, m.in. od poziomu spożycia węglowodanów, rodzaju aktywności fizycznej i typu włókien mięśniowych. W skutek tego zaczęto stosować kreatynę w charakterze dodatku do suplementów diety stosowanych przed treningiem10. Na rynku dostępne są różne formy kreatyny, m.in. cytrynian, jabłczan, ester etylowy, azotan, chlorowodorek, glukonian, ?-ketoglutaran i orotan10.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kreatyna
Dietetyk - Wikipedia
W toku studiów realizowane są m.in. takie przedmioty jak: anatomia człowieka, fizjologia człowieka, farmakologia, biochemia, mikrobiologia, chemia spożywcza, towaroznawstwo spożywcze, psychologia kliniczna, choroby wewnętrzne, żywienie w chorobach wewnętrznych, żywienie w chirurgii, pediatria, żywienie niemowląt, alergologia, żywienie w alergiach, podstawy onkologii, żywienie w chorobach onkologicznych, podstawy diabetologii, żywienie w cukrzycy, interakcje leków z żywnością, dietoterapia, toksykologia żywności, higiena i bezpieczeństwo żywności, analiza i ocena jakości żywności, diagnostyka laboratoryjna, prawo medyczne, parazytologia, genetyka.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dietetyk