O renowacjach skórzanej odzieży, skór i tapicerek

órych uszkodzenia stają się niewidoczne.Kilka słów o białoskórnictwie w WikipediiBiałoskórnictwo ? rzemiosło garbarskie specjalizujące się w wytwarzaniu cienkich, delikatnych skór na rękawiczki i odzież. W procesie natłuszczani

O renowacjach skórzanej odzieży, skór i tapicerek Meble ze skóry są ładne i trwałe, pod warunkiem, że właściwie o nie dbamy. Niestety takie meble może się łatwo zniszczyć, ale całe szczęście mamy na rynku usługi typu , dzięki których uszkodzenia stają się niewidoczne.

Kilka słów o białoskórnictwie w Wikipedii

Białoskórnictwo ? rzemiosło garbarskie specjalizujące się w wytwarzaniu cienkich, delikatnych skór na rękawiczki i odzież.

W procesie natłuszczania używano ałunu glinowego i żółtek. Skóry przed garbowaniem były mocno zwapnione i starannie obrobione mechanicznie. Cechy białoskórnicze posiadały folusze, w których ugniatano skóry. Garbowano głównie skóry pochodzące z kozłów, baranów, cieląt, łosi, jeleni, saren.

Pierwsze cechy białoskórnicze znajdowały się we Wrocławiu (1420), Gdańsku, Toruniu, Krakowie (z foluszem), Poznaniu, Raciborzu, Niemodlinie i Głogowie. Cech białoskórników jest wymieniany jako jeden z ponad sześćdziesięciu cechów obecnych w Poznaniu w XVI w.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Białoskórnictwo


Skórzany zamsz - krótko o zamszu w Wiki

Zamsz (z niem. Sämisch1) ? wyprawiona skóra zwierzęca nie posiadająca części licowej, miękka, ciągliwa, chłonna, o krótkim włóknie koloru naturalnego, żółtokremowego lub sztucznie barwiona.

Skóra może pochodzić m.in. z takich zwierząt jak: sarny, łosie, jelenie, owce, renifery lub kozy. Garbowanie zamszu odbywa się metodą tłuszczową. Najczęściej stosuje się go do wyrobu rękawiczek, bandaży, ścierek do szkła optycznego, obuwia lub wierzchniej odzieży.

Wytwarza się także zamsz sztuczny, który jest tworzywem skóropodobnym, przypominającym naturalny zamsz. Zamszem nazywana jest również tkanina bawełniana krótko strzyżona, przypominająca zamsz naturalny, a wykorzystywana jako materiał na ubrania sportowe.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamsz


Regularne czyszczenie skóry

Każdy lubi po ciężkim dniu pracy usiąść w wygodnym fotelu lub rozłożyć nogi na kanapie. Jednak kiedy nasze meble wypoczynkowe są skórzane to trzeba o nie odpowiednio zadbać, abyśmy mogli cieszyć się ich dobrym wyglądem przez długie lata. Skóra na meblach wymaga stosowania odpowiednich środków czyszczących i pielęgnujących, aby zachowała sprężystość i była bardziej odporna na tarcie, temperaturę i zabrudzenia.

Przede wszystkim skórzane meble i odzież trzeba regularnie czyścić przy pomocy łagodnych środków myjących i delikatnej gąbki. Najlepsze ponoć jest szare mydło oraz ciepłą woda. Do tego ściereczka z mikrofibry i można przystąpić do czyszczenia. Należy pamiętać, aby nie szorować zbyt mocno, a po zakończonym czyszczeniu zabezpieczyć mebel specjalnym preparatem.