O różnorodności wśród kurtek i płaszczy

aszczach.Suknia w WikiSuknia, sukienka ? wierzchni jednoczęściowy strój kobiecy, okrywający tułów i nogi, często także ręce. W przeszłości był to ubiór zarówno męski jak i kobiecy. Suknia wyewoluowała z wczesnośredniowiecznych pła

O różnorodności wśród kurtek i płaszczy W sumie mroźne dni już są za nami, jednak w szafie warto mieć coś na jesień i zimę. takie ciuchy można kupić np. w lub innych sklepach internetowych. Krótki wpis właśnie o kurtkach i płaszczach.

Suknia w Wiki

Suknia, sukienka ? wierzchni jednoczęściowy strój kobiecy, okrywający tułów i nogi, często także ręce. W przeszłości był to ubiór zarówno męski jak i kobiecy. Suknia wyewoluowała z wczesnośredniowiecznych płaszczy i peleryn na skutek zmiany ich kroju i udoskonalenia tkanin. Za moment pojawienia się sukni uważa się upowszechnienie w połowie XV wieku wąskiego, dopasowanego do sylwetki stroju cotardie (istniało męskie i kobiece). Cotardie kobiece miało wysoki stanik, rozszerzany do połowy bioder i przechodzący w spódnicę. Stanik z przodu miał głębokie wcięcie i u góry był zakończony kołnierzem. Taki krój sukni optycznie wyszczuplał sylwetkę

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suknia

Czym jest golf?

Golf ? rodzaj kołnierza, najczęściej z dzianiny, w postaci wysokiej, przylegającej do szyi opaski, którą można zrolować na dowolną wysokość lub zawinąć, tworząc zazwyczaj dwie warstwy. Po raz pierwszy zastosowany około roku 1860, potem modny w latach 20. i 30., ponownie w 60. i 80. XX wieku. Często stosowany m.in. przy ciepłych swetrach z wełny.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Golf_(ubiór)

Jesienne swetry dziecięce

Jesień jest dla dzieci tą porą roku, w której zaczynają chodzić do szkoły. Dlatego potrzebują różnego rodzaju ubrań, a dziecięca moda jesienna jest bardzo bogata i przeznaczona na różne okazje. Dzieciom potrzebne są różne bluzki i stroje na lekcje wychowania fizycznego, a także różnego rodzaju swetry. Będą one przecież ubierać swetry w okresie jesiennym praktycznie codziennie.

Czasami będą wychodzić z domu w samych swetrach, a innym razem będą ubierać na nie jeszcze jesienne kurtki. Dlatego w ich szafie z ubraniami powinny znajdować się zarówno lekkie kurtki ubierane tylko ze względu na pojawiające się opady deszczu, jak i ciepłe kurtki potrzebne podczas chłodnych dni. W ten sam sposób będą dobierać również ubierane przez siebie buty jesienne.