Samoopalacz
Samoopalacz ? środek kosmetyczny mający na celu nadanie skórze brązowego odcienia bez naświetlania skóry promieniami UV.
Samoopalacz imituje efekt naturalnej opalenizny, którą można uzyskać bez udziału słońca, nie prowadzi jednak do powstawania melaniny, naturalnego barwnika powstającego w skórze pod wpływem promieniowania UV. Dlatego też ten rodzaj zabarwienia nie chroni przed działaniem promieni słonecznych i skóra wymaga ochrony przed słońcem preparatami z filtrami ochronnymi.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Samoopalacz
Gdzie szukać pomocy w związku z cellulitem?
Cellulit to bardzo często spotykana przypadłość. Niestety boryka się z tym problemem zdecydowana większość kobiet, właściwie w każdym wieku. Nie udało się dotąd wymyślić metody, która pomagałaby skutecznie zapobiec tak zwanej ?pomarańczowej skórce?. Jak z nią walczyć? Co zrobić, aby się jej pozbyć? Można skorzystać z wielu różnych preparatów, które są dostępne nawet w drogeriach. Jednak ich działanie jest dość mało skuteczne w porównaniu ze specjalistycznymi zabiegami, którym można poddać się w salonach kosmetycznych. Coraz częściej w ofercie gabinetów kosmetycznych znajdziemy usługi związane właśnie z usunięciem cellulitu. Jest to na pewno jedyna skuteczna forma rozwiązania tego przykrego problemu z brakiem elastyczności skóry.
Włos - z czego się składa?
Włos składa się z:
łodygi
korzenia
pochewki (otoczki)
opuszki (cebulki)
brodawki.
Podstawowym składnikiem włosa jest keratyna. W pigmencie włosa znajduje się barwnik zwany melaniną, który nadaje kolor włosom, tłuszcze oraz związki mineralne.
Keratyna wytwarzana jest w naskórku i zbudowana m.in. ze związków siarki i azotu. Chroni naskórek przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Melanina nadaje kolor włosom i skórze. Rozróżniamy dwa rodzaje barwnika: ziarnisty i rozproszony. Ziarnisty nadaje włosom ciemny odcień, a rozproszony jasny. Im więcej we włosach barwnika rozproszonego tym włosy są jaśniejsze. Melanina nie rozpuszcza się w wodzie, natomiast rozpuszcza się w stężonych kwasach i zasadach.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82os