Problemy ogrodników
Każdy domowy ogrodnik na pewno zmaga się z różnymi problemami w swoim ogrodowym królestwie. Dla niektórych wręcz zniewagą jest, aby jakieś mszyce czy inne szkodniki podjadały róże czy inne kwiaty. Do walki z wszelkim robactwem każdy ma swoje metody. Jedni stosują środki będące owocem nowoczesnej chemii gospodarczej i pestycydy, inni natomiast stawiają na naturalne środki. W przydomowych ogrodach raczej te naturalne metody zwalczania wydają się być bardziej wskazane, bo przecież chcemy później ciszyć się zapachem natury, a nie kolejnych chemikaliów i środków owadobójczych- no ale co kto lubi.
Poznasz człowieka po ogrodzie
Czy po wyglądzie ogrodu można w jakiś sposób określić jego właściciela? Myślę, że tak. Oczywistym jest, ze kiedy ogród jest w stylu na przykład francuskim to możemy domniemać, że w jakiś sposób lubi ten kraj, a być może i jego dom jest zaaranżowany w tym stylu. Jeżeli ktoś z krzewów czy drzewek wykonał sobie naturalny płot- tak zwany żywopłot, to na pewno ceni sobie prywatność i komfort. Taki żywopłot to dobra sprawa, ponieważ oprócz funkcji ozdoby i jakiegoś uzupełnienia ogrodu, pełni też funkcję ogrodzenia się od innych. Takie przykłady można by wymieniać jeszcze długo i dużo ich wypisać. Dbajcie więc o swój ogród i dopasowujcie go do Was i do własnych potrzeb.
Klasyczny ogród- styl angielski
Park angielski miał charakter nastrojowo-sentymentalny z elementami architektury sztucznie nawiązującej do przeszłości, np. sztuczne ruiny, obeliski, świątynie (folly), naśladujące gotyckie lub antyczne budowle. Ogrodnicy wykorzystywali naturalne warunki miejsca, w którym zakładali ogród. Unikali też płotów oraz parkanów. Zamiast sztucznych ogrodzeń pojawiły się skały, żywopłoty oraz strumienie.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ogród_angielski