Po co promować firmę w internecie?

ań mająca...na celu podniesienie pozycji zadanej strony w wyszukiwarkach. W teorii to bardzo nietrudne, aczkolwiek jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie oczywiste. Przy pozycjonowaniu trzeba mieć na uwadze w

Dodane: 29-01-2015 10:40
Po co promować firmę w internecie? Pozycjonowanie Tychy
Artykuł o tym jaka usługa jest i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie.

Czy na pewno wiesz co to pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to proces i seria działań mająca...na celu podniesienie pozycji zadanej strony w wyszukiwarkach. W teorii to bardzo nietrudne, aczkolwiek jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie oczywiste. Przy pozycjonowaniu trzeba mieć na uwadze wiele czynników na przykład: położenie geograficzne gdzie dana strona zakłada swoją działalność, konkurencje i wiele innych mniej ważnych rzeczy. Wiadomo, ze pozycjonowanie jest to proces, zatem na efekty trzeba czasami być cierpliwym nawet przez kilka miesięcy. Istnieje dużo metod pozycjonowania, ale o tym w innej części artykułu.


Dobre słowa kluczowe = dobre efekty

Dobór słów kluczowych to ważna sprawa, gdyż to od tego zależy czy nasza strona na dane słowa będzie w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla fachowego Seo'wca kwestia doboru słów kluczowych to bardzo istotny etap rozpoczęcia pozycjonowania strony. Nie można od tak sobie wybrać losowe słowa z danej branży, bo mogą one nie zgadzać się z treścią strony i kompletnie nie pasować do pozycjonowanej strony, co może zaowocować brakiem efektów działań SEO. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie pozycjonowania. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.


Firmy pozycjonujące- profesjonaliści

Pozycjonowanie jako branża w Polsce jest świeża, co nie oznacza braku konkurencji na tym rynku. Ponieważ jest już teraz wiele firm zajmujących się pozycjonowaniem, nie każda jednak jest warta uwagi klienta. Pozycjonowanie to sprawa w teorii łatwa, jednak nie każdy się do takiej pracy nadaje. Potrzebna jest duża wiedza na temat działania wyszukiwarek oraz zaplecze do SEO. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można by powiedzieć, że 'pozycje same rosną'. Niestety firma pozycjonująca nie może jednak spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Nowoczesne wyszukiwarki

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych