Proteiny i białka - wspomaganie

o, ze są dobre dla naszego zdrowia, to można się również przy nich uszkodzić. Źle wykonywane ćwiczenia mogą doprowadzić do kontuzji, czasami na tyle poważnych, ze będziemy się z nimi borykali całe...życie. Inną sprawą jest nieum

Proteiny i białka - wspomaganie Wspomaganie budowania masy mięśniowej czy też diety wymaga dobranych środków. Dobrze jest stosować ponieważ daje najlepszy efekt.

Ćwicz z rozwagą

Należy pamiętać o tym, że ćwiczenia mimo, ze są dobre dla naszego zdrowia, to można się również przy nich uszkodzić. Źle wykonywane ćwiczenia mogą doprowadzić do kontuzji, czasami na tyle poważnych, ze będziemy się z nimi borykali całe...życie.

Inną sprawą jest nieumiejętne posługiwanie się sprzętem na siłowni- może to doprowadzić nawet w skrajnych przypadkach do śmierci, co na szczęście zdarza się dość rzadko. Kolejną sprawą jest źle dobrana suplementacja lub jej przedawkowanie. Pamiętajmy więc, że najważniejszy we wszystkim jest zdrowy rozsądek i umiar.

Aerobik

Do Polski aerobik dotarł w roku 1981. Pierwszą propagatorką tej formy rekreacji była Hanna Fidusiewicz, niegdyś znana gimnastyczka, absolwentka AWF w Warszawie. To właśnie ona, jako pierwsza Polka ukończyła specjalistyczny kurs aerobiku w Paryżu.

Początkowo zaczęła zajęcia prezentować w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. W 1983 roku za zgodą Stołecznego Ośrodka Sportu otworzyła pierwszy w Polsce fitness klub ? Fitness Klub "POD SKOCZNIĄ" w Warszawie. Zakres usług klubu nie był szeroki, ograniczał się do zajęć przy muzyce. Mimo to frekwencja była bardzo duża.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fitness

Profesjonalna opieka... podczas treningu

Profesjonalna opieka podczas treningu może być bardzo przydatna, zwłaszcza jeżeli idziemy na siłownię po raz pierwszy i nie mamy pojęcia o tym jak używać sprzętów. Trener osobisty dobierze najlepiej pasujący do naszych potrzeb i obecnego stanu zdrowia zestaw ćwiczeń. Doradzi też jaką dietę stosować i jakich suplementów używać.

Warto więc wydać o te parę złotych więcej i zdecydować się na taki trening pod okiem profesjonalisty- zaoszczędzi nam to wysiłku i możliwych problemów wynikających np. ze złego używania sprzętu. Nie mówiąc już o lepszych efektach takiego odpowiednio dobranego programu treningowego.

Wpływ ćwiczeń na stan zdrowia

Trening i aktywność fizyczna dobrze wpływa na stan zdrowia, ale również na dobry stan psychiczny. Wydzielane podczas wysiłku fizycznego endorfiny mogą pomóc na lekkie stany depresyjne i złe samopoczucie.

Dodatkowo regularne ćwiczenia zmniejszają ryzyko zachorowania na szereg chorób. Począwszy od zawałów serca poprzez problemy z ciśnieniem i miażdżycą. Warto więc ćwiczyć, nie tylko dla postawnej, umięśnionej sylwetki, ale również dla zdrowia i dłuższego, bardziej szczęśliwego życia.