Prywatna opieka ortopedyczna młodych sportowców

ś urazom ortopedycznym i liczą na otrzymanie wówczas fachowej i szybkiej pomocy, a tymczasem przychodnie państwowe bywają bardzo przeładowane. Natomiast niektóre gabinety prywatne są otwarte nawet w soboty do czternastej godziny,

Prywatna opieka ortopedyczna młodych sportowców

Okres oczekiwania na przyjęcie w prywatnym gabinecie ortopedycznym

Prowadzenie praktyki ortopedycznej może być bardzo opłacalne z racji tego, że ludzie często ulegają jakimś urazom ortopedycznym i liczą na otrzymanie wówczas fachowej i szybkiej pomocy, a tymczasem przychodnie państwowe bywają bardzo przeładowane. Natomiast niektóre gabinety prywatne są otwarte nawet w soboty do czternastej godziny, a w tygodniu do osiemnastej czy dwudziestej. Okres oczekiwania na wizytę w prywatnym gabinecie jest najczęściej krótki, a w niektórych przypadkach można zostać przyjętym nawet tego samego dnia. Zapisy do prywatnego gabinetu ortopedycznego mogą być prowadzone przez samego lekarza lub przez towarzyszącą jemu pielęgniarkę. Taka pielęgniarka od razu stara się zdobyć informacje na temat urazu nowego pacjenta.


Co musisz wiedzieć przed wizytą u endokrynologa?

O zaburzeniach w pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego świadczyć może wiele objawów, dlatego zanim udamy się do endokrynologa, warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Jeśli stwierdzi on, że badanie prowadzone przez specjalistę od gruczołów jest konieczne, warto się do wizyty u niego odpowiednio przygotować. Endokrynolog z pewnością będzie chciał dowiedzieć się jak najwięcej o naszych dolegliwościach i historii leczenia, prawdopodobnie zleci też badania pozwalające jednoznacznie określić gdzie dokładnie tkwi problem. W przypadku problemów z tarczycą można wykonać wcześniej badanie USG tego gruczołu, zwłaszcza jeśli w gabinecie endokrynologa nie ma odpowiedniego urządzenia.


Co świadczy o problemach z hormonami?

Endokrynologia to dział medycyny, który zajmuje się pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego i jej ewentualnymi zaburzeniami. Ze względu na fakt, że objawów świadczących o zaburzeniach w ich funkcjonowaniu jest bardzo wiele, jednoznaczna odpowiedz na pytanie o konkretne symptomy jest bardzo trudna. Zdarza się nawet, że endokrynologowie z wieloletnim doświadczeniem mogą mieć kłopoty z postawieniem jednoznacznej diagnozy. Najczęściej jednak przyczyną złego samopoczucia pacjenta jest tarczyca, a dokładnie jej nadczynność lub niedoczynność. W przypadku uczucia ciągłego chłodu, zaburzeń masy ciała, czy wytrzeszczu oczu konieczna jest wizyta u lekarza. Symptomy te wskazują na nieprawidłowy poziom hormonów tarczycy we krwi, ale jednoznaczną diagnozę może postawić tylko endokrynolog.