Przychodnie i szpitale tego potrzebują

rtykule.Dokumentacja szpitaliRodzaje i zakres dokumentacji medycznej (która może występować zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej) został opisany w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2010 r. w sprawie ro

Przychodnie i szpitale tego potrzebują Programy typu już niedługo będą niezbędne dla dosłownie każdej placówki medycznej. Można już teraz kupić odpowiednie licencje, ale z jakiego powodu jest to potrzebne. O tym w artykule.

Dokumentacja szpitali

Rodzaje i zakres dokumentacji medycznej (która może występować zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej) został opisany w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2010 r. w sprawie rodzajów i zakresu dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania1. Przepisy te regulują również sposób wytwarzania, przechowywania i udostępniania tej dokumentacji. Możliwość stosowania zamiennie dokumentacji papierowej, jak i elektronicznej dopuszcza w/w rozporządzenie, co dodatkowo potwierdzone jest w art. 56 ust. 1 Ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Elektroniczna_Dokumentacja_Medyczna


Dokumentacja medyczna, ale...

W dobie komputerów ciężko, aby nie dominowały one większości naszego życia. Nie zawsze jednak jest to zła sprawa, ponieważ dzięki komputerowym systemom możemy wykluczyć wiele błędów ludzkich. Nie inaczej jest w tym przypadku, mianowicie chodzi o dokumentacje medyczną, ale nie, standardową papierową. Chodzi o dokumentację medyczną online.

Takie rozwiązanie ułatwi diagnozy i przekazywanie danych pomiędzy oddziałami, a nawet pacjentem. Pomoże to przyspieszyć wymianę ważnych dla życia pacjenta danych takich jak grupa krwi, czy przebyte zabiegi.


Komputeryzacja medycyny

Komputeryzacja postępuje coraz bardziej na każdej płaszczyźnie naszego życia. I nie ominie też gałęzi pomocy medycznej, a zwłaszcza komputeryzacji metod składowania informacji o pacjentach. E-dokumentacja medyczna ma stanowić rozwiązanie problemów z jej papierowym odpowiednikiem.

Lekarze będą mieli dostęp do specjalnego oprogramowania, które po zalogowaniu będzie zawierało bazę kartotek pacjentów. Oprogramowanie działa przez internet, więc jego stałe podłączenie będzie wymogiem do poprawnego działania systemu. Póki co niewiele firm oferuje takie oprogramowanie, ale pewnie z czasem powstanie więcej projektów.