Przywracanie brakujących zębów

cie mimo nienagannej higieny warto co jakiś czas odwiedzi swojego dentystę na kontrolę. Najważniejsza rzeczą jest mycie zębów po posiłkach (przynajmniej 2 razy dziennie). Jako zabieg dodatkowy można płukać jamę ustną specjalnym pł

Przywracanie brakujących zębów

Odpowiednia higiena jamy ustnej to klucz do sukcesu

Higiena jamy ustnej to podstawa dobrego stanu uzębienia i sposób na uniknięcie częstych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Oczywiście mimo nienagannej higieny warto co jakiś czas odwiedzi swojego dentystę na kontrolę. Najważniejsza rzeczą jest mycie zębów po posiłkach (przynajmniej 2 razy dziennie). Jako zabieg dodatkowy można płukać jamę ustną specjalnym płynem do płukania oraz raz w tygodniu czyścić zęby z nicią dentystyczną.

Ważne aby słodkości jeść po głównym posiłku i od razu umyć zęby w ten sposób cukry nie zdążą zaszkodzić naszemu szkliwu.


Czym jest siekacz - Wikipedia

Siekacz (łac. dens incisivus, l. mn. dentes incisivi) ? jeden z zębów charakterystycznych dla uzębienia heterodontycznego. Jest zębem jednokorzeniowym o koronie jedno-, dwu- lub trójguzkowej. Siekacze znajdują się w przednim odcinku szczęki lub na kości siekaczowej bądź żuchwy. Służą do chwytania i odcinania kawałków pożywienia. Mają kształt stożkowaty lub dłutowaty. U niektórych zwierząt (gryzonie, słoniowate i świniowate) rosną przez całe życie (tzw. zęby hypselodontyczne). U przeżuwaczy siekacze górne nie występują. Ciosy słoni są zmodyfikowanymi siekaczami.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Siekacz


Chirurgia szczękowo-twarzowa - Wikipedia

Chirurgia szczękowo-twarzowa ? dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym schorzeń jamy ustnej, części twarzowej głowy ? aż po dół przedni czaszki włącznie ? oraz szyi. Ze względu na zasięg, coraz częściej specjalność ta określana jest jako chirurgia czaszkowo-szczękowo-twarzowa. Jest podspecjalnością stomatologii oraz chirurgii. Wyłoniła się na przełomie XIX i XX w. z chirurgii ogólnej. Obejmuje chirurgię stomatologiczną, onkologię, traumatologię i chirurgię plastyczną części twarzowej czaszki. W większości krajów Unii Europejskiej do uzyskania tej specjalności wymaga się dyplomu lekarza i lekarza dentysty. W Polsce jest to jedna z trzech specjalności (obok epidemiologii i zdrowia publicznego), w których kształcić się mogą zarówno lekarze jak i lekarze dentyści. Dla lekarzy posiadających oba dyplomy istnieje odrębny, skrócony program specjalizacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_szczękowo-twarzowa