Laptopwe wady
Laptopy niedługo kompletnie wyprą komputery stacjonarne, jednak poza licznymi zaletami w użytkowniku, te komputery przenośne mają kilka wad, w tym konstrukcyjnych i wynikających z niedopracowania przez producentów. Częstą bolączką laptopów są systemy chłodzące, zazwyczaj jest to jeden wiatraczek oraz chłodzenie pasywne.
Kolejną sprawą są słabe obudowy i zawiasy łączące korpus sprzętu z jego klapą. W tych miejscach bardzo często dochodzi do problemów w postaci pęknięć i złamań, nawet przy normalnym użytkowaniu. Można tego jeszcze trochę wymienić, niemniej jednak to są najczęstsze usterki w komputerach przenośnych.
Serwisowanie komputera- drogo czy tanio?
Naprawa zepsutego komputera w serwisie nie zawsze jest tania. Trzeba się liczyć z tym, że komputer mógł ulec poważniejszej awarii przez co serwisowanie go może kosztować na prawdę dużo. Zepsuć się może praktycznie każda część wewnątrz maszyny.
Najczęściej psują się karty graficzne w wyniku przegrzania oraz procesory również z tego samego powodu. Najgorszy z możliwych scenariuszy dla komputera i w sumie każdego innego sprzętu elektronicznego to nagły skok napięcia w sieci. Takie skoki trwają ułamki sekundy i nie zawsze bezpieczniki w domu i w zasilaczu komputera zdążą zareagować. Wtedy już raczej komputer nadaje się do wymiany.
Zalety laptopów w Wikipedii
Do zalet laptopów można zaliczyć wysoką mobilność ? relatywnie niewielkie urządzenie nie sprawia większych problemów przy transporcie, a pozwala w dowolnym miejscu, na niewielkiej przestrzeni uruchomić w pełni funkcjonalną stację roboczą (stąd nazwa ? laptop z ang. lap ? kolano, top ? wierzch, komputer trzymany na kolanach). Dzięki swym rozmiarom i możliwościom stanowią również atrakcyjną alternatywę dla dużych komputerów stacjonarnych.
Ponadto większość współczesnych notebooków jest wyposażona w dużo nowoczesnych technologii (IRDA, Bluetooth, Wi-Fi, porty USB, kartę sieciową z modemem, nagrywarkę CD/DVD, GPS itp.), pozwalających na przykład komunikować się z urządzeniami zewnętrznymi, bezprzewodowo lub przewodowo łączyć się z internetem itp.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Laptop