Serwisowanie komputerów- łatwe czy nie?

jest to takie proste jak mogłoby się wydawać. Często klient chce aby zgrać mu dane i ich nie czyścić, a niestety w przypadku zawirusowania możemy również przenieść zainfekowane pliki na nowa instalacje systemu i problem powróci.

Serwisowanie komputerów- łatwe czy nie?

Czy naprawa systemu to prosta rzecz?

Naprawa systemu operacyjnego lub usuwanie wirusów może wydawać się najłatwiejszą rzeczą do zrobienia w serwisie komputerowym. Jednak nie jest to takie proste jak mogłoby się wydawać. Często klient chce aby zgrać mu dane i ich nie czyścić, a niestety w przypadku zawirusowania możemy również przenieść zainfekowane pliki na nowa instalacje systemu i problem powróci.

Jest jeszcze kwestia instalacji sterowników, co nie zawsze przebiega tak jakbyśmy tego chcieli. Zdarza się, że jakiś sterownik nie chce się zainstalować i trzeba szukać starszej wersji, która mogłaby się poprawnie zainstalować na komputerze.


Wikipedia i elementy komputera

Większość współczesnych komputerów opartych jest na tzw. architekturze von Neumanna (od nazwiska Johna von Neumanna), tj. składa się z trzech typów podstawowych elementów:

procesora ? podzielonego na część arytmetyczno-logiczną czyli układu, który faktycznie wykonuje wszystkie konieczne obliczenia oraz część sterującą (często obok CPU obecny jest także GPU, czy procesor dźwięku).
pamięci RAM ? (od ang. Random Access Memory) czyli układy scalone, które przechowują program i dane (umożliwia to m.in. samomodyfikację programu) oraz bieżące wyniki obliczeń procesora i stale, na bieżąco wymienia dane z procesorem
urządzeń wejścia/wyjścia ? które służą do komunikacji komputera z otoczeniem.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komputer


Usterki laptopów

Laptopy to najczęściej psujące się sprzęty komputerowe. Usterki typu zniszczona matryca, połamane zawiasy czy zalania to praktycznie codzienność w serwisach zajmujących się naprawą laptopów. Praktycznie każdy serwis ma te części na miejscu, ponieważ tak często się psują, że od razu zamawia się po parę sztuk z hurtowni.

Ale dlaczego tak się dzieje? Dlaczego laptopy tak często ulegają tego typu zniszczeniom? Wynika to z fakty złego użytkowania sprzętu, który mimo, że jest przenośny to nie powinien być używany na kanapie, czy w kuchni podczas gotowania. Drugą sprawą jest coraz gorsza jakość wykonania obudów laptopów, stosuje się plastik gorszego sortu oraz coraz cieńsze blaszki w zawiasach. Te dwie rzeczy sprawiają, że laptopy psuja się często.