Wikipedia opowiada o swetrach
Sweter, pulower - rodzaj ciepłej bluzy z dzianiny, najczęściej wełnianej (lub - współcześnie - z dodatkiem włókien sztucznych). Najcieplejsze, z długimi rękawami, nierozpinane (wkładane przez głowę - ang. pull - "ciągnąć", over - "przez"; tu: "wciągać przez głowę"), często z golfem, dziane są z grubej wełny.
Ten element stroju opracowany został przez gaelickich rybaków z wysp Aran u zachodnich wybrzeży Irlandii i do dzisiejszych czasów wyrób swetrów jest jednym ze źródeł utrzymania tamtejszych mieszkańców. Tego rodzaju swetry modne były także w XX wieku, np. jako element stroju narciarskiego. Z tego okresu pochodzą norweskie kolorowe wzory ozdabiające swetry.
Lżejsze swetry bywają zapinane na guziki bądź na zamek błyskawiczny, z różnymi odmianami wykończenia pod szyją. W Polsce, podobnie jak w Niemczech, Rosji czy Niderlandach, pulowerami zazwyczaj nazywa się odmianę swetrów bez rękawów.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sweter
Wyposażenie sklepów ubraniowych
Na rynku ubraniowym istnieje obecnie wiele sklepów, które oferują bardzo zróżnicowane towary. Z czym jest to związane? Otóż, oferta takich sklepów jest skierowana do o wiele szerszego grona odbiorców niż sklepy oferujące tylko sprzedaż na przykład sportowych ubrań.
Dzięki olbrzymiemu zróżnicowaniu ? sprzedaży zarówno eleganckich ubrań, w których spokojnie można występować podczas największych uroczystości, jak i bardziej sportowych czy luźnych ciuchów, przeznaczonych na przykład dla młodzieży, właściciele takich marek ubraniowych mogą zarobić o wiele więcej, zdobywając sporo klientów. Nic więc dziwnego, że wiele sklepów oferuje bardzo zróżnicowaną ofertę, jeśli chodzi o sprzedaż ubrań.
Definicja kardiganu z Wikipedii
Kardigan (ang. cardigan) ? rodzaj swetra bez kołnierza, zapinanego z przodu na guziki lub zamek. Guziki w damskim kardiganie często są duże i stanowią element ozdobny.
Nazwa pochodzi od tytułu angielskiego generała Jamesa Thomasa Brudenella (1797-1868) ? hrabiego Cardigan, który podczas wojny krymskiej w bitwie pod Bałakławą poprowadził słynną szarżę lekkiej brygady kawalerii brytyjskiej.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardigan