w kontekście budowy

ach występuje wielka...Pisałem już wcześniej o bhp w budownictwie i rolnictwie. Tym razem chciałbym wrócić do tematu w kontekście budowy. Bezpieczeństwo i higiena pracy na budowie to temat rzeka, właśnie w tego rodzaju pracach wys

Dodane: 02-06-2014 08:29
w kontekście budowy nadzór bhp
Pisałem już wcześniej o bhp w budownictwie i rolnictwie. Tym razem chciałbym wrócić do tematu w kontekście budowy. Bezpieczeństwo i higiena pracy na budowie to temat rzeka, właśnie w tego rodzaju pracach występuje wielka...Pisałem już wcześniej o bhp w budownictwie i rolnictwie. Tym razem chciałbym wrócić do tematu w kontekście budowy. Bezpieczeństwo i higiena pracy na budowie to temat rzeka, właśnie w tego rodzaju pracach występuje wielka rozmaitość zagrożeń oraz środków ochronnych. Profesjonalnie przeprowadzone szkolenie jest bardzo ważne dla zdrowia i życia pracowników budowlanych.

Nawet pozornie mało skomplikowane zadania związane z układaniem chodników, podjazdów i parkingów z betonowej kostki brukowej związane są ze sporą liczbą zagrożeń. Najbardziej widocznym jest to związane z dużymi masami (co autor miał na myśli?), paleta takiej betonowej kostki waży ponad tonę, przy rozładunku i przenoszeniu tego materiału należy zachować należyte środki ostrożności. Dlatego robotnicy noszą kaski, grube rękawice ochronne oraz specjalne buty ze stalowym wzmocnieniem. Oczywiście jest tak kiedy firma przestrzega zasad bhp. W sumie niby nic, ale upadek takiej kilku kilogramowej kostki na nogę mógłby spowodować co najmniej spory ból, a nawet złamania.

Drugim aspektem jest hałas. Niby przy takiej pracy nie ma co hałasować - było by tak, jeśli kostka była ubijana i wyrównywana ręcznie. Obecnie jednak używa się do tego wibracyjnych zagęszczarek mechanicznych. Te maszyny wytwarzają ogromny hałas - bez słuchawek może to powodować trwałe uszkodzenie słuchu.

Nawet pracownicy biurowi pracujący w budynkach w pobliżu miejsca budowy cierpią z powodu tego hałasu. firma bhp
Podobny temat również usługi bhp
Na ten temat napisali także na szkolenia bhp
Warto rzucić okiem także na firma bhp
- też dobry