Woda pitna w Polsce

Dodane: 09-04-2014 07:58
Woda pitna w Polsce Dzisiaj nietypowo. Jakie są zasoby wody w Polsce? Tak naprawdę większość rodaków nie interesuje się tym tematem. Tym bardziej szokująca powinna być wiadomość, że zasoby wody potnej w naszym kraju są porównywalne... z Egiptem. odzysk wody deszczowej I to nie jest niestety żaden żart. Egipt jest krajem, którego sporą...Dzisiaj nietypowo. Jakie są zasoby wody w Polsce? Tak naprawdę większość rodaków nie interesuje się tym tematem. Tym bardziej szokująca powinna być wiadomość, że zasoby wody potnej w naszym kraju są porównywalne... z Egiptem. odzysk wody deszczowej

I to nie jest niestety żaden żart. Egipt jest krajem, którego sporą powierzchnię pokrywa pustynia, jak więc jest to możliwe? Takie są statystyki - na jednego mieszkańca Polski przypada 3 razy mniej wody pitnej, niż na przeciętnego mieszkańca Unii.

Eksperci twierdzą, że powodem tak dramatycznej sytuacji jest osuszanie bagien, nierozsądne wycinanie lasów i wieloletnia melioracja. Po prostu kurczą się zasoby wód gruntowych.

Dla tych, którzy są wielkimi wrogami ekologii, to powinien być argument zmuszający do myślenia. Wody pitnej mamy niestety coraz mniej, mimo że wiele rzek posiada u nas najwyższą klasę czystości. Należy podejść do sprawy racjonalnie - bagna i lasy zatrzymują wodę. Dobrze sprawdzają się także zbiorniki retencyjne.

Nie bądźmy więc aż tak zdziwieni, że woda jest u nas droga. Ale o tym w następnym tekście. Na temat zbiorniki na wodę deszczową to też niezłe info Polecam również zbiorniki na wodę deszczową Znazlazłem także odzysk wody deszczowej zbiorniki na wodę deszczową też jest ciekawie opisany temat