Wykładziny - narzędzia pomocnicze

ię wiele rodzajów linoleum. Chociaż zazwyczaj na większą skalę zleceniodawca decyduje się na skorzystanie z usług specjalisty, istnieją również możliwości samodzielnego układania wykładzin. Z pewnością linoleum jest o wiele prosts

Wykładziny - narzędzia pomocnicze

Układanie wykładzin na własną rękę

Wśród przeróżnych materiałów stosowanych nie tylko w domowych pomieszczeniach, ale mających także zastosowanie na przykład w urzędach czy sklepach znajduje się wiele rodzajów linoleum. Chociaż zazwyczaj na większą skalę zleceniodawca decyduje się na skorzystanie z usług specjalisty, istnieją również możliwości samodzielnego układania wykładzin. Z pewnością linoleum jest o wiele prostszą do ułożenia wykładziną niż na przykład wykładzina podłogowa, to jednak mogą nastąpić komplikacje w tworzeniu takiej podłogi bez odpowiedniego przygotowania. Dlatego też przed przystąpieniem do kładzenia wykładzin warto przejrzeć internetowe poradniki na ten temat lub zasięgnąć porady fachowca.


Liniał do przycinania przy drzwiach

Wiele osób które nie mają doświadczenia z cięciem wykładziny, pewnie się zastanawia, a co zrobić, gdy chcemy aby materiał zachodził na próg i chował się pod listwą? Jak równo przeciąć materiał, który jest w świetle drzwi?

Nic prostszego - w końcu mamy przecież liniał progowy (drzwiowy) który został stworzony właśnie do tego zadania. Cała jego tajemnica, polega na tym że jest rozsuwany. Nie ważne więc, czy mamy wąskie przejście na osiemdziesiąt centymetrów czy dwu metrowe wrota - to jedno narzędzie poradzi sobie w obu przypadkach.

Jak można się domyślić, nic nie stoi na przeszkodzi by stosować to narzędzie również w wąskich korytarzach czy wnękach. Generalnie wszędzie tam, gdzie potrzebna nam "linijka" na wymiar.


Definicja liniału krawędziowego

Definicja liniału krawędziowego - dzięki Wikipedii:

Liniał krawędziowy ? urządzenie pomiarowe, które służy do sprawdzania płaskości powierzchni. Jedno czoło liniału jest ścięte pod kątem 90°, natomiast drugie pod kątem 45°. Robocza część liniału krawędziowego jest zaokrąglona oraz jest pochylona umożliwiając pomiar szczeliny. Liniał ten przykłada się do sprawdzanej powierzchni w różnych pozycjach jednocześnie obserwując, czy występuje szczelina świetlna między krawędziami liniału a sprawdzaną powierzchnią.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Linia%C5%82_kraw%C4%99dziowy