Wynajem to ryzyko

Dodane: 02-03-2014 14:27
Wynajem to ryzyko Każda partia biorąca udział w wyborach deklaruje rozwiązanie kwestii mieszkań w Polsce. Na czym polega ten problem i czy jest możliwe odgórne rozwiązanie? mieszkania szczecin sprzedaż Problemem jest de facto to, że młodych...Każda partia biorąca udział w wyborach deklaruje rozwiązanie kwestii mieszkań w Polsce. Na czym polega ten problem i czy jest możliwe odgórne rozwiązanie? mieszkania szczecin sprzedaż

Problemem jest de facto to, że młodych Polaków po prostu na zakup mieszkania nie stać. Z tego powodu mieszkają z rodzicami, dlatego zwlekają z założeniem rodziny, dlatego nie są elastyczni i nie wyjeżdżają za pracą.

Ale dlaczego mieszkanie musi być WŁASNE? Być może nawet nie powinno. Wiadomo, że wynajem mieszkań na rynku komercyjnym również jest drogi. W zasadzie wychodzi niewiele taniej (a czasem nawet drożej) niż rata kredytu hipotecznego. Spowodowane jest to również tym, że często mieszkania na wynajem to po prostu inwestycja. Ale, że ze względu na wysokie koszty zakupu lokali, prawo chroniące lokatorów, oraz pozostałe wydatki, nie warto być w Polsce rentierem.

Jakiś czas temu politycy zaproponowali projekt zakupu mieszkań na wynajem. Na ten cel ma pójść 5 mld zł. Ale, jak zawsze, program nie jest pozbawiony wad. I nie cieszy się zbyt dużym poparciem, ani ekspertów, ani społeczeństwa. Na ten temat napiszę więcej w następnym tekście.
Oprócz tego mogę jeszcze odesłać do: mieszkania szczecin sprzedaż - moim zdaniem są to całkiem pomocne materiały. mieszkania szczecin sprzedaż - tekst jest OK Podobny temat również mieszkania szczecin sprzedaż mieszkania szczecin sprzedaż też jest ciekawie opisany temat