Wystrój wnętrz a dywan. Co i jak?

aktycznie każdego pokoju. Domowe gospodynie ze szczególną uwagą wybierają dywany przeznaczone do pokoju gościnnego. Dzięki temu mogą one stanowić prawdziwą jego ozdobę oraz sprawiać, że pokój gościnny staje się o wiele bardziej pr

Wystrój wnętrz a dywan. Co i jak? dywany do salonu

Duże dywany do pokoju dziecięcego

Duże dywany mogą stać się ozdobą wielu domowych pomieszczeń. Trzeba przyznać, że w sprzedaży dostępnych jest tak dużo dywanów, że można je dobrać do praktycznie każdego pokoju. Domowe gospodynie ze szczególną uwagą wybierają dywany przeznaczone do pokoju gościnnego. Dzięki temu mogą one stanowić prawdziwą jego ozdobę oraz sprawiać, że pokój gościnny staje się o wiele bardziej przytulny.

Jednocześnie dywany przydają się w pokojach dziecięcych przede wszystkim dlatego, że dzieci bardzo lubią bawić się na podłodze, ale nie powinny siadać na samej, zimnej podłodze. Innego rodzaju dywany przeznaczone są do sypialni. Posiadają one stosowane kolory, ale mogą być grubsze, a dzięki temu będą dodatkowo ocieplały domową sypialnię.


Małe dywaniki do kuchni

Małe dywany mogą stanowić ozdobę każdego pomieszczenia domowego, a jednocześnie pomagają one w utrzymaniu domu w czystości oraz sprawiają, że domowe wnętrza wydają się dużo bardziej ciepłe i przytulne. Odpowiedniej wielkości dywaniki mogą stanowić ozdobę samych drzwi wejściowych i zastępować domowe wycieraczki. Jednocześnie małe dywaniki mogą być układane w przedpokojach.

Zdarza się również, że domowe gospodynie zwłaszcza, jeżeli posiadają małe dzieci, układają dywaniki również w łazience. Pamiętają bowiem o tym, że dzieci mogą zapominać o ubieraniu kapci od razu po wyjściu z wanny, a postawienie nogi na dywaniku będzie lepsze dla ich zdrowia. Jednocześnie małe dywaniki są przez nie kładzione w kuchniach.


Dywany szwedzkie. Krótko w Wikipedii

Tradycyjny dywan szwedzki Rya. W Szwecji powstały dywany o różnorodnym wzornictwie i bogactwie kształtów. Pierwotnie inspirowane tradycyjnie tkanymi dywanami orientalnymi, które już w średniowieczu 1 sprowadzano do Szwecji z Imperium Osmańskiego. Z czasem zaczęli wytwarzać własne dywany. Wykorzystując orientalną technikę tkactwa, wprowadzili do wzornictwa motywy i tematy zaczerpnięte z własnej tradycji artystycznej. W XX wieku Szwedzi, głównie za przyczyną Märty M??s-Fjetterström, wypracowali własny, wyjątkowy styl wzornictwa dywanów2. Dzięki jej twórczości, w połowie XX wieku, dywany szwedzkie stały się bardzo popularne i rozpoznawalne wśród projektantów na całym świecie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dywany_i_chodniki_szwedzkie