Zakres działania endokrynologii

adko sprawia, że trudno jednoznacznie rozszyfrować czym zajmuje się dany lekarz. Jednym ze specjalistów, którzy pomagają milionom Polaków jest endokrynolog. Jakie choroby on leczy? Przede wszystkim zajmuje się on chorobami związan

Zakres działania endokrynologii

Kiedy na wizytę u endokrynologa?

Niektórzy pacjenci nie do końca wiedzą do jakiego specjalisty udać się w przypadku konkretnych problemów ze zdrowiem. Fachowe nazewnictwo nierzadko sprawia, że trudno jednoznacznie rozszyfrować czym zajmuje się dany lekarz. Jednym ze specjalistów, którzy pomagają milionom Polaków jest endokrynolog. Jakie choroby on leczy? Przede wszystkim zajmuje się on chorobami związanymi z nieprawidłową pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego, jak np. tarczyca, trzustka, przysadka mózgowa, jajniki, czy jądra. Wydzielane przez nie hormony decydują o prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu, stąd ewentualne zaburzenia powodują złe samopoczucie i dolegliwości, jakich warto się pozbyć korzystając z pomocy właśnie endokrynologa.


Ćwiczenia domowe zlecane pacjentom ortopedycznym

Rehabilitacja prowadzona po operacji ortopedycznej stanowi bardzo ważny czynnik wpływający na powrót do zdrowia osoby posiadającej jakiś uraz. Dlatego każda osoba, która przeszła jakąś operację ortopedyczną dostaje do domu wykaz ćwiczeń, które ma wykonywać przez pewien okres po przebytej operacji. Jednocześnie bardzo często osoby powracające do zdrowia po operacjach ortopedycznych korzystają z różnych prywatnych konsultacji u najlepszych specjalistów. Tacy specjaliści będą mogli podpowiedzieć pacjentowi, w jaki sposób może on przyspieszyć proces leczenia ortopedycznego. Mogą także skierować swojego pacjenta na serię zabiegów naświetlających, które dodatkowo rozgrzewają poddawane ćwiczeniom części ciała.


Sposoby przeprowadzania badań u kobiet w ciąży

U kobiet w ciąży wykonywane są różnego rodzaju badania kontrolne. Są to zarówno badania krwi, jak i badania usg. Wszystkie te badania mają na celu ustalenie stanu zdrowia płodu i samej kobiety. Wobec tego sposób przeprowadzania badań u kobiet w ciąży musi uwzględniać fakt, że znajdują się one w szczególnym momencie swojego życia, a wobec tego muszą być traktowane w bardzo delikatny sposób. W przeciwnym razie badania przeprowadzane u kobiet w ciąży mogą się okazać dla nich niebezpieczne. Wiedzą o tym bardzo dobrze lekarze i pielęgniarki, dlatego starają się bardzo dobrze przygotowywać kobiety do badań, jakie mają zostać u nich przeprowadzone. Starają się także tłumaczyć im, w jaki sposób przeprowadzone zostanie konkretne badanie.