Zanim wybierzesz ortopedę

wizyty u lekarza będą mogły odbywać się w państwowych przychodniach, a za niektóre z nich trzeba będzie zapłacić. Poza tym w trakcie leczenia ortopedycznego może zaistnieć potrzeba przeprowadzenia dodatkowych badań, w tym badań rt

Zanim wybierzesz ortopedę

Kontrola postępów leczenia ortopedycznego

Leczenie urazów ortopedycznych bywa bardzo długie, a z drugiej strony może wymagać odbywania częstych kontroli u lekarza. Dlatego nie wszystkie wizyty u lekarza będą mogły odbywać się w państwowych przychodniach, a za niektóre z nich trzeba będzie zapłacić. Poza tym w trakcie leczenia ortopedycznego może zaistnieć potrzeba przeprowadzenia dodatkowych badań, w tym badań rtg czy badań przy użyciu aparatu usg. Z takiej aparatury medycznej można korzystać zarówno w ramach leczenia państwowego, jak i leczenia prywatnego. W niektórych przypadkach pacjenci decydują się także na odbycie konsultacji profesorskich, które najczęściej są płatne. Jednak mogą one pomóc w podjęciu właściwych decyzji dotyczących leczenia trudnych urazów ortopedycznych.


Stworzenie planu leczenia ortopedycznego

Korzystanie z długotrwałej, prywatnej opieki ortopedycznej może być bardzo kosztowne, dlatego w takiej sytuacji pacjenci bardzo często traktują ją po prostu jako uzupełnienie dla leczenia ortopedycznego realizowanego w ramach państwowej opieki medycznej. Warto, więc, wybrać takiego lekarza, który przyjmuje jednocześnie w państwowych i prywatnych przychodniach ortopedycznych. Będzie on potrafił ustalić dobry plan leczenia ortopedycznego i postępować według ogólnie przyjętych zasad medycznych. W czasie długotrwałego leczenia pacjent będzie musiał sięgać po różne leki i uczestniczyć w różnego rodzaju zabiegach rehabilitacyjnych. Będzie się także zdarzało, że skorzysta z prywatnej wizyty lekarskiej u swojego lekarza prowadzącego.


Zakres usług ortopedycznych świadczonych w dużej przychodni

Prywatne gabinety ortopedyczne prowadzone są zupełnie samodzielnie lub wchodzą w skład dużych przychodni. W tym drugim przypadku uczęszczanie do nich stwarza większe możliwości dostępu do różnych badań ortopedycznych i rehabilitacji. Rehabilitacja odgrywa bardzo ważną rolę w leczeniu urazów ortopedycznych. Korzystanie z niej w sposób prywatny nie należy do najtańszych usług medycznych, jednak w przypadku traktowania jej jedynie jako uzupełnienia dla zwykłej rehabilitacji nie trzeba się zbytnio wykosztowywać, a można sobie bardzo pomóc. Również korzystanie z płatnych badań ortopedycznych może być bardzo pomocne zwłaszcza jeżeli muszą być one wykonywane koniecznie w jakimś miesiącu, a dostęp do nich w państwowej przychodni jest utrudniony.