O zabiegu mikrodermabrazji
Mikrodermabrazja ? pielęgnacyjny zabieg kosmetyczny, polegający na ścieraniu kolejnych warstw naskórka przez precyzyjnie kontrolowany strumień mikrokryształków. Mikropeeling kontrolowany jest jedną z wielu metod mechanicznego złuszczania naskórka. Polega na usunięciu - ścieraniu warstwy rogowej naskórka za pomocą specjalnego urządzenia.
Kontrolowana mikrodermabrazja jest nowoczesną techniką, która za pomocą łagodnego, mechanicznego peelingu poprawia funkcjonowanie skóry i pomaga uporać się ze specyficznymi problemami skórnymi. Stosowana od połowy lat 80. XX w. Na początku była zarezerwowana głównie dla dermatologów, zaś obecnie coraz częściej jest stosowana w instytutach kosmetycznych.
Rozróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji: korundową, diamentową oraz tlenową.
Mikrodermabrazja diamentowa polega na ścieraniu warstwy naskórka przy pomocy głowic diamentowych, metoda bezpyłowa dla skór delikatnych wrażliwych, alergicznych.
Mikrodermabrazja korundowa przy pomocy mikronizowanych kryształów tlenku glinu złuszcza delikatnie obumarły naskórek działając podobnie jak mikrodermabrazja diamentowa, stymulująco na regenerację kolagenu i elastyny.
Mikrodermabrazja tlenowa łączy w sobie tlen i sól fizjologiczną którymi można złuszczać obumarły naskórek. Można też tym sposobem pozbywać się zalegających na skórze i porach zanieczyszczeń, które są odpowiedzialne za powstawanie zaskórników i krostek oraz znacznie groźniejszych miejscowych stanów zapalnych skóry.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrodermabrazja
Zakres dermatologii
Dermatologia bada przyczyny i mechanizmy chorób skóry oraz poszukuje sposobów jej leczenia i zapobiegania dermatozom. W połączeniu z wenerologią jest jedną z podstawowych lekarskich klinicznych specjalności niezabiegowych. Tytuł specjalisty dermatologa i wenerologa uzyskuje lekarz medycyny po odbyciu określonego przepisami szkolenia (staże kliniczne, kursy specjalizacyjne itd.) w akredytowanych jednostkach i zdaniu egzaminu państwowego. Określenie "specjalność podstawowa" oznacza, że od lekarza przystępującego do kursu specjalizacyjnego nie wymaga się posiadania specjalizacji w innej dziedzinie, a jedynie dyplomu lekarza medycyny oraz prawa wykonywania zawodu
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dermatologia
Przygotowana cera
Wiele kobiet nie może sobie wyobrazić dnia bez zrobienia odpowiedniego makijażu, dzięki któremu będą mogły czuć się odpowiednio dobrze w swojej skórze. Zanim jednak zrobimy konkretny make up musimy skórę przygotować. Zazwyczaj wystarczy regularne czyszczenie i nawilżanie cery, ale raz na jakiś czas warto zrobić peeling i zastosować inne zabiegi kosmetyczne. Takie profesjonalne zabiegi pozwolą odpowiednio przygotować naszą cerę, tak aby wyglądała na zdrową i zadbaną. Wówczas sam makijaż nie musi być intensywny i zakrywać istniejących niedoskonałości, tylko może służyć do delikatnego podkreślenia atutów naszej urody.